לחץ Alt + 1 כדי לעבור לתפריט הקטגוריות של מדור זה.

מה חדש בתוכנת קריאת המסך JAWS 2019

עמוד זה מתאר את התכונות והשיפורים החדשים הזמינים ב-JAWS 2019.

לנוחיותך, ניתן לנווט בקלות למקומות הבאים:

תכונות כלליות של JAWS2019

אתחול מהיר יותר של JAWS על ידי מתן הרשאה זמנית בעת בדיקת הרשאה

JAWS 2019 מציע קונספט חדש למיזעור ההשהייה באתחול התוכנה בזמן שמתבצעת בדיקת הרשאה. בגרסאות קודמות, JAWS לא הופעל עד שלא נמצאה הרשאה מתאימה. כיוון שהרשאה יכולה לכלול גם חיפוש רישיון ברשת, הזמן שעובר עד לרגע שבו JAWS מתחיל לדבר יכול להיות משמעותי. אמנם לא ניתן להפוך את תהליך בדיקת ההרשאה למהיר יותר באופן ישיר, תהליך בדיקת ההרשאה יבוצע כעת במקביל לאתחול. תוך כדי ש-JAWS מחפש אחר הרשאה, התוכנה תיכנס למצב הרשאה זמנית מיוחד אשר מספק תפקוד מוגבל, הדומה לתפקוד הזמין במסך הכניסה, כך שביכולתך להשתמש בדיבור ובברייל במקביל לחיפוש אחר הרשאה. כאשר בדיקת ההרשאה מסתיימת, JAWS משתמש בערכת התכונות המתאימה בהתאם לרישיון.

הפרדה בין סקריפטים של Office

התמיכה של JAWS ב-Microsoft Office עבור Word, Outlook, ו-Excel הופרדה כעת לערכות סקריפטים שונות אשר נטענות כעת בהתאם לגרסת Office הפועלת במחשב. הדבר הופך את היכולת להמשיך ולהכניס שיפורים לתמיכה ב-Office 365 בעתיד ללא הסיכון לפגוע בתפקוד של JAWS בגרסאות קודמות של Office עבור משתמשים/ות אשר עדיין מסתמכים/ות על גרסאות ישנות אלה לקל יותר. במידה והינכם/ן עובדים/ות עם Office 2016 או Office 365, ומספר הגרסה כולל מספר מהדורה של 10000 ואילך, ההגדרות החדשות שנוצרו עבור Office והיישומים Word, Outlook, ו-Excel אמורות להיטען בעת הפעלת יישומים אלה. במידה והינך עובד/ת עם גרסאות Office ישנות יותר, JAWS אמור לטעון את ההגדרות הקלסיות עבור Word, Outlook, או Excel.

לבדיקת גרסת Office ומספר מהדורה בה הינך משתמש/ת, לחץ/י CTRL+INSERT+V. פקודה זו תציין גם האם הינך רץ עם גרסה קמעונאית או גרסת מנוי של Office. כדי לבדוק אלו הגדרות של JAWS טעונות, לחץ/י INSERT+Q.

שיפורי ביצועים ביישומי Office 365

בזכות השינויים שבוצעו להפרדת התמיכה ב-Office 365 מגרסאות Office קודמות, אנו יכולים כעת להנות מייתרונות רבים מתפקוד חדש של UIA אשר מסופק ע"י Microsoft. ישנן גם פחות החלטות לקבל בעת ביצוע שינויים כיוון שאין עוד גרסאות Office אחרות שבהן אנו עלולים לפגוע. כתוצאה מכך, משתמשים/ות אמורים/ות להרגיש בשיפור ביצועים ותגובה משמעותיים בעת שימוש בגרסאות עדכניות של Word, Excel, ו-Outlook. כמה אזורים שבהם משתמשים/ות ירגישו בשיפור תגובה כוללים:

 • ניווט במסמכים גדולים ב-Word הכוללים סימונים רבים כגון הערות שוליים, הערות סוף, תגובות, טבלאות, וכן הלאה.
 • עריכת נתונים ונוסחאות ב-Excel.
 • ניווט בתיקיות גדולות של הודעות ב-Outlook.

עבור משתמשי ברייל, מידע על עיצוב ומרווחים במסמך מופיע כעת באופן מדוייק יותר. הדבר כולל כניסות, יציאות, ומרווחים של טאב. שיפרנו גם מצבים בהם סמן הברייל אינו היה ממוקם כנדרש, דבר אשר היה הופך לפעמים עריכה עם ברייל לקשה יותר.

במידה והינך משתמש/ת בצג ברייל עם תאי מצב, יהיה כעת קל יותר לדעת האם מלל ממורכז או מיושר לימין או שמאל על ידי הצגת "רכז" או "יי" או "יש" בשני התאים הראשונים בעת מיקוד על השורה הכוללת את התוכן הממורכז או המיושר לאחד הכיוונים.

התראה על שגיאות איות ב-Word 365

JAWS היה קורא המסך הראשון שהציע זיהוי של שגיאות איות ב-Microsoft Word במהלך 1998. תכונה זו ציינה כאשר הסמן נכנס ויצא מתוך שגיאת איות או דקדוק בעת ניווט וידעה גם לספור את כמות השגיאות בשורה מסוימת. שגיאות אלה מסומנות גם בברייל באמצעות נקודות 7 ו-8. למרות זאת, היכולת לספור את כמות השגיאות ולסמנן בברייל גרמה עם הזמן לעיקוב משמעותי בתגובה בעת ניווט במסמך וכובתה כברירת מחדל.

השיפורים לתכונה זו ב-JAWS 2019 מציעים כעת את כל הכתוב קודם לכן וגם דברים נוספים מעבר לתפקוד הקודם:

 • השמעת צליל זמזום בעת הקלדה, בעת לחיצה על רווח בעת הקלדת מילה שגוייה.
 • סימון אמין של השגיאות בברייל ויכולת לספור את כמות השגיאות בשורה מבלי לעקב תגובה.
 • זיהוי של שגיאות עריכה מתקדמות, לא רק שגיאות איות ודקדוק.
 • קריאת השגיאה בתוך השורה עם המלל בעת ניווט, באופן דומה בו JAWS מציין מאפייני מלל אחרים כגון מלל בולט, ע"י ציון השגיאה בדיבור, צליל או שינוי קול (באמצעות מנהל הדיבור והצלילים).

להגדרת או ביטול השמעת צליל הזמזום בעת לחיצה על רווח לאחר כתיבת מילה שגוייה, פתח/י את תכונת ההגדרות המהירות (INSERT+V) מתוך Word או Outlook ובחר/י או נקה/י את תיבת הסימון "זמזום איות על מילים שגויות". אפשרות זו זמינה בעת שימוש ב-JAWS עם גרסאות של Office 365 הגבוהות מ-16.0.10000.

אפשרויות האיות האחרות בהגדרות המהירות עבור Microsoft Word, "זיהוי שגיאות איות" ו"זיהוי שגיאות דקדוק," נשארו כרגע ללא שינוי. הן מאפשרות לך לכוון בין היכולת לכבות זיהוי שגיאות, השמעת שגיאות איות ודקדוק במהלך ניווט על פי תו, מילה, שורה, או במהלך הקראת הכל, או השמעת שגיאות איות ודקדוק+כמות.

אפשרות חדשה לביטול שאלת היציאה מ-JAWS לכיבוי מהיר יותר

בעת ביצוע אחת הפקודות ליציאה מ-JAWS כולל INSERT+F4, מוצגת שאלה השואלת האם הינך בטוח/ה שברצונך לצאת מ-JAWS. ביכולתך ללחוץ על ENTER ליציאה או ESC לביטול. JAWS 2019 מאפשר לך כעת לבטל שאלה זו כך ש-JAWS יסגר מיידית. לביטול שאלת הכיבוי, פתח/י את תיבת הדו-שיח הגדרות בסיסיות הנמצאת בתפריט האפשרויות של JAWS, ונקה/י את תיבת הסימון "בקשת אישור בעת יציאה מ-JAWS".

שיפור זיהוי של תיקון אוטומטי ב-Word ו-Outlook

בזכות התמיכה המשופרת ב-UIA בגרסאות של Office 365 הגבוהות מ-16.0.10400, JAWS יכול להודיע לך באופן מיידי בעת ביצוע תיקון אוטומטי למלל בעת עריכת מסמכים ב-Word או בעת יצירת הודעות דואר אלקטרוני ב-Outlook. כברירת מחדל, בעת הקלדה ב-Word או בתוך גוף של הודעת דואר אלקטרוני ולחיצה על רווח אחרי מילה שתוקנה באופן אוטומטי, JAWS משמיע צליל קופץ. בנוסף, במקרה של עצירה בהקלדה, כך שהדיבור אינו נקטע, JAWS אומר "תיקון אוטומטי" ולאחר מכן את המילה שתוקנה כולל האיות.

בעת ניווט במסמך, JAWS יכול להודיע במידה ו-Word ביצע תיקון אוטומטי למלל הנוכחי. לאחר מכן ניתן יהיה ללחוץ על ALT+SHIFT+F10 לפתיחת תפריט הקשר המאפשר לבטל את התיקון, לעצור תיקון אוטומטי של אותה המילה, או לשנות את אפשרויות התיקון האוטומטי הכלליות. לדוגמה, במידה ו-JAWS מודיע לך שמילה שהקלדת ברגע זה תוקנה אך ברצונך להשתמש במילה באופן בו כתבת אותה, ביכולתך לנווט בחזרה אל הפריט, ללחוץ על ALT+SHIFT+F10, ולבחור ב"שינוי בחזרה."

הערה: בעת הקלדה בגוף של הודעה חדשה ב-Outlook, JAWS יכול להודיע על כך שמלל תוקן באופן אוטומטי, אך תפריט ההקשר לשינוי אפשרויות התיקון האוטומטי נגיש רק באמצעות העכבר. Microsoft מאפשרת כרגע לפקודה ALT+SHIFT+F10 לפעול רק ב-Word.

במידה וברצונך לא לקבל הודעות על תיקון מלל אוטומטי בעת לחיצה על רווח, יש לפתוח את ההגדרות המהירות (INSERT+V) מ-Word ולכבות את האפשרות "זמזום איות על מילים שגויות". שים/י לב שפעולה זו תכבה גם את צליל הזמזום המציין מילה שגוייה.

במידה וברצונך ש-JAWS לא יודיע על תיקון אוטומטי בעת ניווט במסמך, יש לפתוח את ההגדרות המהירות מ-Word ולכבות את האפשרות זיהוי של תיקון אוטומטי"."

תמיכה בעריכת מסמכים משותפת ב-Word 365

במידה ומסמך משותף פתוח על ידי מספר משתמשים/ות, JAWS יכול לבצע כעת את הדברים הבאים:

 • לציין אצל מי המסמך פתוח כעת באמצעות הודעה.
 • כאשר עורך/ת נוסף/ת מנווט/ת לאותה השורה עליה ממוקם/ת כעת משתמש/ת JAWS, JAWS יציין מי עורך/ת את אותה השורה. לחיצה על INSERT+חץ עליון לקריאת השורה הנוכחית תציין גם מי קורא/ת או עורך/ת כעת באותו המיקום.
 • כאשר עורך/ת נוסף/ת מבצע שינויים בפועל בשורה עליה משתמש/ת JAWS ממוקם/ת, JAWS יציין שהמלל נעול לעריכה. במידה ותלחץ/י על INSERT+חץ עליון, תשמע/י "עריכה נעולה.". בנוסף תקבל/י התראה על כך שהשורה נעולה בעת תחילת הקלדה.

מקשי ניווט מהירים זמינים כעת ב-Google Docs

Google Docs מספק מספר צירופי מקשים כדי לעזור למשתמש/י לנווט במסמך באופן יעיל יותר. למרות זאת, פקודות אלו מורכבות לגילוי ושימוש באופן תדיר. לדוגמה, ביכולתך ללחוץ על ALT+CTRL+N ולאחר מכן ALT+CTRL+H למעבר אל הכותרת הבאה, פעולה שיכולה להיות קשה לביצוע פעמים רבות.

לשיפור הניווט במסמך, ביכולתך ללחוץ כעת על INSERT+רווח ולאחר מכן Q ב-Google Docs להפעלת שכבת מקשי ניווט מהירים. תמיכה בברייל צריכה להיות מופעלת ב-Google Docs כדי שמקשי הניווט יפעלו באופן תקין. במידה ותמיכה בברייל אינה מופעלת, לחץ/י על ALT+SHIFT+A עבור תפריט הנגישות, פתח/י את תפריט המשנה הגדרות, ולחץ/י ENTER על הפעלת תמיכה בברייל. לאחר הפעלת שכבת מקשי הניווט המהירים, הפקודות הבאות זמינות לנוחיותך:

 • מעבר אל הכותרת הבאה או הקודמת: H או SHIFT+H
 • מעבר אל הרשימה הבאה או הקודמת: L או SHIFT+L
 • מעבר אל הטבלה הבאה או הקודמת: T או SHIFT+T
 • מעבר אל שגיאת האיות הבאה או הקודמת: M או SHIFT+M
 • הצגת עזרה עבור שכבת מקשי הניווט המהירים: סימן שאלה

ביטול חיווי על מקש TAB

עבור משתמשים/ות אשר משאירים/ות את חיווי ההקלדה מופעל, JAWS לא יכריז יותר על מקש TAB כברירת מחדל. הדבר אומר שלא יישמע באופן רציף "ALT+TAB" בעת מעבר בין יישומים או שלא יישמע "TAB" בעת ביצוע מעבר בין קישורים בדפי אינטרנט.

אם ברצונך להמשיך לשמוע את מקש TAB, או שברצונך להשתיק מקשים אחרים כגון רווח, ENTER, או ESC, בצע/י את הדברים הבאים:

 1. לחץ/י INSERT+6 בשורת המספרים לפתיחת מרכז ההגדרות.
 2. לחץ/י CTRL+SHIFT+D לטעינת קובץ הגדרות ברירת המחדל.
 3. הקלד/י "תוויות מקשים."
 4. לחץ/י על החץ התחתון למעבר אל ניהול תוויות מקשים, ולאחר מכן לחץ/י על מקש הרווח לפתיחת תיבת הדו-שיח.
 5. נווט/י ברשימה עד שתמצא/י את המקש שאותו ברצונך לשנות ולאחר מכן השתמש במקש הרווח למיתוג בין הקראה להשתקה.
 6. בחר/י אישור לסגירת תיבת הדו-שיח.
 7. בחר/י אישור ליציאה ממרכז ההגדרות.

עזרה בשיפור מוצרי Freedom Scientific

JAWS 2019 כולל אפשרות חדשה המאפשרת שליחת מידע אנונימי ל-Freedom Scientific המאפשר לשפר את אמינות התוכנה, זיהוי קריסות, ועוד. המידע נשלח באופן אשר אינו חושף פרטים אישיים של המשתמש/ת. ניתן להצטרף או לבטל את ההשתתפות בתוכנית באשף ההפעלה הראשונית, או במרכז ההגדרות.

שיפורים ב-JAWS 2019.1912.1 (דצמבר 2019)

להלן רשימת שיפורים שבוצעו ב-JAWS 2019 בין עדכון ספטמבר 2019 לעדכון דצמבר 2019.

להורדת הגרסה העדכנית ביותר, יש לבקר בעמוד הורדת המוצר.
עליך להיות מחובר כמנהל מערכת להתקנת תוכנה זו.

 • נוספה אפשרות ל-Fusion אשר הייתה זמינה בעבר ב-Magic בלבד, המאפשרת ביצוע הקראת הכל ממיקום העכבר הנוכחי או ממיקומו של הסמן הווירטואלי, ללא צורך בלחיצה אלא באמצעות הצבעה בלבד. לדוגמה, ניתן לנוע עם העכבר או המקלדת על גבי דף אינטרנט או מסמך PDF, להגיע לנקודה שממנה רוצים לקרוא ולהצביע עליה, ופשוט להקיש על Insert+חץ תחתון לתחילת ההקראה.
  האפשרות פועלת כעת ב-Chrome, Internet Explorer, וב-Acrobat Reader DC. האפשרות אינה פועלת ב-Firefox, כך שנדרשת לחיצת עכבר על המקום שממנו ברצונך להתחיל לקרוא בדפדפן זה.
 • הוסרו הכרזות רבות על שימוש בפקודת העזרה insert+f1 שהיו מושמעות בעת ניווט בדפי אינטרנט.
 • תוקנו בעיות אשר גרמו לדיבור של JAWS להיות מושתק לאחר כניסה על מערכות מסוימות.
 • במצב דיבור לפי דרישה, JAWS לא מקריא כעת את המילה הבאה או הקודמת בעת ניווט, בדומה לאופן ההתנהגות עם פקודות ניווט אחרות במצב זה.

שיפורים ב-JAWS 2019.1909.28 (ספטמבר 2019)

להלן רשימת שיפורים שבוצעו ב-JAWS 2019 בין עדכון אוגוסט 2019 לעדכון ספטמבר 2019.

להורדת הגרסה העדכנית ביותר, יש לבקר בעמוד הורדת המוצר.
עליך להיות מחובר כמנהל מערכת להתקנת תוכנה זו.

 • עבור רישיונות ILM קבועים למשתמשים/ות בודדים/ות, JAWS, Fusion ו-ZoomText 2019 בודקים כעת האם קיים עדכון זמין עבור הרישיון בעת הפעלת התוכנה. למשל, בעת רכישה של הסכם תחזוקת תוכנה (SMA) עבור אחת התוכנות, תינתן לך האפשרות לעדכן את מפתח הרישיון במחשב המקומי, דבר שיאפשר התקנת גרסאות גדולות מבלי הצורך לבצע עדכון רישיון לאחר התקנת הגרסה.
 • בעת גלישה באינטרנט, JAWS לא יכריז יותר "לחיץ" בעת מעבר על תוכן שלא במידת הצורך.
 • כברירת מחדל, לא תישמע יותר ההודעה המנחה אותך להשתמש בפקודות JAWS לקבלת מידע תיאור נרחב בעת ניווט בשדות טופס או פקדים אחרים באתרי אינטרנט מסוימים.
 • תוקנה בעיה שגרמה ל-JAWS ו-Word לא להגיב בעת עריכת תגובה ארוכה.
 • כברירת מחדל ב-Word ו-Outlook, JAWS לא יכריז יותר על תיקון אוטומטי בעת מעבר אל מלל שתוקן אוטומטית בעבר.
 • אפשרות התיקון האוטומטי ניתנת כעת להגדרה עבור Outlook בנוסף ל-Word.
 • JAWS ו-Fusion לא יחשבו כעת את כמות הפריטים כגון שגיאות איות, הערות שוליים ואחרים, בעת טעינת מסמך Word, אלא רק בעת הצורך. הדבר יוביל להעצה גבוהה בביצועים בעת עריכת מסמכים ארוכים. התוכנה תחשב כמויות מסוימות של פריטים בעת הצורך בלבד לאחר בקשת המשתמש/ת למידע זה.
 • תוקנה בעיה שגרמה להצגה בלתי תקינה של טבלאות על גבי צג ברייל ביישומי Java.
 • תוקנו בעיות בטבלת הברייל ההונגרית.

שיפורים ב-JAWS 2019.1907.42 (אוגוסט 2019)

עדכון זה למהדורת אוגוסט 2019 מתקן בעיה שנתגלתה לאחרונה הגורמת לסקריפטים של JAWS לא להיטען כנדרש עבור יישום Skype עבור שולחן העבודה בגרסת עדכון 8.51, אשר הופצה במהלך אוגוסט 2019. ייתכן ויהיו יישומים נוספים שבהם סקריפטים לא ייטענו כנדרש ללא תיקון זה, כמו למשל גרסת שולחן העבודה עבור היישום Slack.

שיפורים ב-JAWS 2019.1907.31 (אוגוסט 2019)

להלן רשימת שיפורים שבוצעו ב-JAWS 2019 בין עדכון יוני 2019 לעדכון אוגוסט 2019.

להורדת הגרסה העדכנית ביותר, יש לבקר בעמוד הורדת המוצר.
עליך להיות מחובר כמנהל מערכת להתקנת תוכנה זו.

 • עדכון זה מתקן בעיה אשר נתגלתה אצל חלק מהמשתמשים/ות שגרמה ל-JAWS לא להקריא באופן תקין בתפריט ההתחלה של Windows 10. במידה והינך נתקל/ת בבעיה זו, פתח/י את מרכז ההגדרות של JAWS, טען/י את קובץ הגדרות ברירת המחדל, הרחב/י את האפשרות "שונות" בתצוגת העץ, ומתג/י את הפקד "תפריט התחלה: גישה מחוץ ליישום" כך שיהיה פעיל.
 • בהתאם למשוב של לקוחות, צלילים של JAWS המושמעים למשל בעת הפעלת שכבות המקשים השונות, אינם מושתקים יותר בעת הפעלת מצב דיבור לפי דרישה.
 • בעת יצירת בקשת פגישה חדשה בלוח השנה של Outlook, תוקנה בעיה שגרמה לחוסר ציון נכון של מידע אודות משתתפים חדשים בדיבור וברייל.
 • תוקנה בעיה שגרמה לפקודות קריאת כותרות ההודעה ב-Outlook לא לפעול כנדרש ב-Windows 7.
 • תוקנה בעיה שגרמה לכך שבעת חזרה אל הודעת דואר אלקטרוני פתוחה ב-Outlook מתוך מסמך Word, הסמן היה ממוקם בראש ההודעה במקום נקודת הקריאה האחרונה.
 • תוקנה בעיה שגרמה לכך ש-JAWS לא היה מדווח על הוספת הערת שוליים או הערת סוף ב-Microsoft Office בדיבור למרות זיהוי המידע והצגתו באופן תקין על גבי צג ברייל.
 • תוקנה בעיה ב-Word 2016 אשר גרמה ל-JAWS לחזור על השורה האחרונה במסמכים במצב הקראת הכל.
 • תוקנה בעיה אשר גרמה לזמזום האיות להיות מושמע למרות כיבוי הגדרת זיהוי שגיאות האיות.
 • ב-Microsoft Teams, תוקנה בעיה אשר גרמה ל-JAWS להקריא התראות אודות הודעות צ'ט ושיחות נכנסות פעמים רבות.
 • בעת ניווט על פי תווים בשדות מאובטחים ב-Chrome וFirefox, תוקנה בעיה אשר גרמה ל-JAWS להקריא את המילה כוכבית פעמים רבות.
 • תוקנה בעיה אשר דווחה על ידי משתמשי/ות ברייל בין לאומיים/ות אשר גרמה לכך ש-JAWS לא היה מזין את תווי ה-Unicode הנכונים בעת הקלדה באמצעות צג ברייל. הדבר השפיע רבות בעיקר על מכשירי ElBraille.

שיפורים ב-JAWS 2019.1906.10 (יוני 2019)

להלן רשימת שיפורים שבוצעו ב-JAWS 2019 בין עדכון אפריל 2019 לעדכון יוני 2019.

להורדת הגרסה העדכנית ביותר, יש לבקר בעמוד הורדת המוצר.
עליך להיות מחובר כמנהל מערכת להתקנת תוכנה זו.

שיפור תמיכה בגישה לתגובות ושינויים בברייל

למשתמשים/ות העושים/ות שימוש בברייל ככלי ניווט עיקרי במסמכי Word, השינויים שלהלן משפרים באופן משמעותי את החוויה בעת ניסיון לגשת לתכונות מסמך שונות כגון תגובות, שינויים, הערות שוליים והערות סוף מצג הברייל.

שיפורים ב-JAWS 2019.1903.47 (מרץ 2019)

עדכון זה למהדורת מרץ 2019 מתקן נפילות חמורות של JAWS בעיקר בעת מעבר בין חלונות Chrome לבין חלונות אחרים.
יש להתקין עדכון זה למהדורת מרץ 2019 בדחיפות לפעולה תקינה של התוכנה.

שיפורים ב-JAWS 2019.1903.9 (מרץ 2019)

להלן רשימת שיפורים שבוצעו ב-JAWS 2019 בין עדכון ינואר 2019 לעדכון מרץ 2019.

להורדת הגרסה העדכנית ביותר, יש לבקר בעמוד הורדת המוצר.
עליך להיות מחובר כמנהל מערכת להתקנת תוכנה זו.

שיפורים בבחירת והעתקת תוכן ב-Chrome

לאחר עבודה צמודה עם מפתחים ב-Google, אנו שמחים להודיע כי החל מגרסת Chrome 74.0.3717, עדכון אשר אמור להשתחרר לציבור הרחב באפריל 2019, בחירת והעתקת מלל באמצעות המקלדת תכלול כעת סימוני HTML כמו שביצענו ב-Internet Explorer מזה שנים.
האפשרות, אשר זמינה לכל משתמשי JAWS ו-Fusion 2019, מאפשרת להעתיק קישורים חיים, רשימות, טבלאות, ופריטים אחרים ולהדביקם לכל מקום אחר, מבלי לאבד את העיצוב שלהם.

תמיכה בסמן הווירטואלי במצגות של powerPoint

בעת לחיצה על מקש F5 להפעלת הצגת שקופיות ב-PowerPoint, ניתן כעת להשתמש בסמן הווירטואלי לניווט בתוכן השקופית בדומה לדף אינטרנט. האפשרות מאפשרת ביצוע של הדברים הבאים:

 • ניווט בהצגת השקופיות וקריאה של כל התוכן, כולל מלל, גרפיקה עם תוויות, ופריטים אחרים.
 • שימוש ב-Tab או Shift+Tab לניווט בין קישורים והפעלתם באמצעות Enter או באמצעות מקש הרווח.
 • שימוש במקשי ניווט מהירים לניווט לסוגים שונים של פריטים כגון כותרות.
 • שימוש בפקודות קריאת הטבלה של JAWS לניווט וקריאה של טבלאות.
 • איחזור רשימת פריטים שונים כגון כותרות, פריטים גרפיים וקישורים בתוך הצגת שקופיות ולהפעילם מתוך הרשימה.
 • שימוש בפקודות בדיקת העיצוב של JAWS לבדיקת העיצוב והצבע של מלל בשקופית.

כיבוי סינון של קישורים כפולים כברירת מחדל ב-Chrome ו-Firefox

פעמים רבות, כותבי אתרי אינטרנט יוצרים קישורים גרפיים וקישורי מלל, שהם בעצם שני קישורים נפרדים, אך בפועל מובילים לאותו המקום בדיוק.
במקרים מסוג זה, JAWS היה מציג רק את קישורי המלל כברירת מחדל מזה שנים רבות, במטרה לעזור לאדם עיוור להבין מה קורה בדף באופן יעיל יותר.
החל מעדכון מרץ 2019, JAWS יציג את שני הקישורים, וזאת בשל בעיות של סינכרון של הסמן החזותי של דפדפן האינטרנט, לבין הסמן הווירטואלי של JAWS, דבר החשוב באתרים חדשים רבים אשר מסתמכים על עקיבת סמן חזותית של הדפדפן לצורך הפעלת פעולות שונות.

שינויים נוספים

 • בעת מעבר לשימוש במצב "דיבור לפי דרישה", גם הצלילים המושמעים על ידי JAWS מושתקים כעת.
 • האפשרויות לזיהוי שגיאות איות ודקדוק הורחבו כעת והן זמינות מעתה במרכז ההגדרות וחלות על יישומי Windows רבים ולא רק על יישומי Office.
 • תוקנה בעיה שגרמה לצג הברייל להיות ריק בעת תחילת הצגת שקופיות של powerPoint.
 • תוקנו בעיות שונות שהשפיעו על השימוש בתכונת מעקב אחר שינויים בגרסה הקמעונאית של Word 2016.
 • ב-Word, תוקנה בעיה שמנעה מ-JAWS להקריא את כמות המילים במסמך בעת פתיחת החלון הרלוונטי.
 • תוקנו בעיות אשר גרמו ל-JAWS להיסגר באופן בלתי צפוי בעת עבודה עם Adobe Reader DC Pro.
 • מעתה, אין צורך להפעיל את JAWS מחדש בעת התקנת קולות Vocalizer Expressive חדשים. הקולות זמינים ומוכנים לשימוש באופן מיידי לאחר התקנתם.
 • JAWS מקריא כעת כותרות משנה עבור פריטי ההגדרות השונים של Windows 10 במסך ההגדרות.

שיפורים ב-JAWS 2019.1901.66 (ינואר 2019)

להלן רשימת השיפורים שבוצעו בין המהדורה הראשונה של JAWS 2019 לבין עדכון ינואר 2019.

להורדת הגרסה העדכנית ביותר, יש לבקר בעמוד הורדת המוצר.
עליך להיות מחובר כמנהל מערכת להתקנת תוכנה זו.

הוספה/הסרה של קולות Vocalizer Expressive

כלי זה הנכלל בגרסאות העדכניות של JAWS, ZoomText, ו- Fusion מספק דרך פשוטה להתקנה, הסרה, ושמיעת דוגמאות של קולות Vocalizer Expressive 2 שבהם נעשה שימוש בשלושת המוצרים. הדבר מונע את הצורך להוריד את הקולות מדפים חיצוניים והופך את כל התהליך לפשוט וקל יותר עבור כל המוצרים. יש לזכור, שלאחר הגדרת קולות עבור אחד מהמוצרים, אין צורך להתקינם שוב עבור המוצרים האחרים.

מהחלון הראשי של JAWS, יש ללחוץ על ALT+א לפתיחת תפריט אפשרויות, להרחיב את תפריט המשנה קולות, ולאחר מכן לבחור באפשרות הוספה/הסרה של קולות לפתיחת תיבת הדו-שיח להוספה/הסרה של קולות Vocalizer Expressive.

תיבת הדו-שיח כוללת:

 • רשימת קולות של Vocalizer Expressive 2 באיכות גבוהה ביותר לפי שפות.
 • אפשרות להתקנת מספר קולות נבחרים בו זמנית מהרשימה.
 • אפשרות לשמיעת דוגמה עבור כל אחד מהקולות המופיעים ברשימה.
 • אפשרות להסרת קול אחד או מספר קולות בו זמנית.
 • אפשרות להסרת כל הקולות.
 • אפשרות להסרת כל הקולות הדחוסים שהותקנו קודם לכן בו זמנית.

הכלי מאפשר גם יכולת של התקנה והגדרה של מספר קולות בשפות לטיניות לשימוש עם JAWS בנוסף לקולות באנגלית ומעבר קל ביניהם

שיפורים נוספים

 • בעת עבודה עם שולחן עבודה מרוחק, תוקנה תקלה שמנעה מהדיבור להיקטע כנדרש בעת לחיצה על מקש ctrl או בעת הקלדה.
 • JAWS מקריא כעת באופן תקין סמלי הבעה בהודעות המתקבלות ב-Outlook.
 • תוקנה בעיה שגרמה ל-JAWS לא להקריא כנדרש בעת בחירת כתובת ברשימת ההשלמה האוטומטית של Outlook.
 • בעת מעבר בין תצוגות בלוח השנה של Outlook, JAWS מקריא כעת רק את הפרטים הרלוונטיים עבור התצוגה הנוכחית
 • כעת ניתן להגדיר האם JAWS יכריז על רמות חלוקה בעת ניווט במסמכים ב-Word ובהודעות דואר אלקטרוני ב-Outlook.
  למיתוג תכונה זו, יש לפתוח את ההגדרות המהירות (INSERT+V) ולנווט לאפשרות "ציון רמת חלוקה".
 • בעת תיקון של מילים שגויות ב-Word ו-Outlook, במידה וצליל הזמזום על מילים שגויות מופעל, JAWS משמיע כעת צליל נוסף לאחר שמילה כלשהי מתוקנת.
 • תוקנה בעיה שגרמה ל-JAWS לא להקריא כנדרש בעת ניווט בחלונית הוספת הסמלים של Word, Excel, ו-Powerpoint.
 • תוקנו בעיות ניווט בטבלאות לא מאוחדות ב-Word.
 • תוקנה בעיה שגרמה לדילוג על מלל בעת ביצוע הקראת הכל ב-Word 2013 בעת זיהוי של מעבר עמוד.
 • קישורים הנבחרים בתכונת "חקור זאת" נפתחים כעת בדפדפן ברירת המחדל של המשתמש/ת.
 • תוקנה בעיה שגרמה לכך שמידע על מיקום ברשימות לא היה נאמר כנדרש.
 • תוקנה בעיה שגרמה ל-JAWS לחזור על כותרות עמודות בטבלאות ב-Adobe Reader.
 • תוקנה בעיה שגרמה לכך שברשימות מסועפות ב-Chrome, JAWS היה מציג את סימן הסעיף בשורה נפרדת מהתוכן עצמו.
 • בעת הפעלת שכבת מקשי הניווט המהירים ב-Google Docs, כעת ניתן ללחוץ על M או על SHIFT+M למעבר אל שגיאת האיות הבאה והקודמת, וכמו כן על סימן השאלה לקבלת עזרה עבור שכבת מקשים זו
 • נוספה טבלת ברייל ממוחשב בשפה הצ'כית.

© כל הזכויות שמורות לחברת לטס טוק בע"מ